į pirmą puslapį

Dienos skaitiniai

 

 

 
Įvykių archyvas atgal

Parapijos jaunimo seminaras Šumske
Paskelbta: 2010-11-04 10:49:14

Spalio 15-tos dienos vakarą mes – Vilniaus Kalvarijų lietuvių ir lenkų jaunimas – susitikome prie parapijos namų, susėdome į mašiniukus ir linksmai riedėjome į seminarą. Kelionė buvo nuostabi, bet dar nuostabesnis buvo savaitgalis, praleistas Šumske.

Atvykę ir įsikūrę jaukiuose Šumsko parapijos namuose, seminarą pradėjome kunigo Andzej katecheze. Jo žodžiai, kad Dievas kiekvienam paskyrė savo tarnystę, privertė susimąstyti apie tai, kaip galime prisidėti prie parapijos dvasinio augimo ir tapti geresniais Dievo vaikais. Kiek vėliau visi piešėme tikėjimo medžius ir pasakojome savo Kelio į Bažnyčią istoriją. Šis pasidalinimas leido artimiau pažinti vienas kitą, pamatyti, kokiais įvairiais ir nenuspėjamais būdais Dievas patraukia žmogų arčiau savęs ir pasidžiaugti tuo, kad toks įstabus Viešpaties veikimas subūrė mus – Jo vaikus.

Vėlų vakarą susirinkę jaukioje Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje, bendros maldos Šv. Mišiose ir Adoracijos metu išgyvenome dar tvirtesnę bendrystę ir dėkojome Viešpačiui už Jo suteiktas nuostabias malones. Tad, sotūs ir laimingi nuėjome miegoti. Ankstų šeštadienio rytą, dar nespėjus saulutei kaip reikiant paliesti savo spinduliais šaltos žemelės, pasimeldę ir papusryčiavę, aktyviai budinome savo kūnus ir protus žaisdami judrius žaidimus. Tokiais būdais bandėme užvesti giliai mumyse tūnantį ir vis dar snaudžiantį beribį darbo, idėjų ir pasiryžimų varikliuką    Jaunimėlis tikrai paplušėjo iš peties!

Išlaisvinę veiklos potencialą, pasistiprinę gardžiais pietumis kibome į darbus. Pasiskirstę grupelėmis aptarėme, kas mums parapijoje patinka, kas ne, ką nuostabaus norėtumėme tęsti ir kartoti, o ką būtų neblogai pakeisti... Kiekvienas nuoširdžiai išsakėme savo nuomonę, troškimus ir idėjas, kurios tiesiog negalėjo ramiai tupėti mūsų galvose ir prašėsi į laisvę, tetrokšdamos kitų bendruomenės širdžių ir protų pritarimo. Taip pat išsakėme, kokios veiklos mums trūksta. Viską aptarę išrinkome svarbiausius dalykus ir sudarėme metų planą, kurį, kaip misiją įmanomą, stengsimės įgyvendinti šiemet. Taigi pasiekę pagrindinį seminaro tikslą – suplanavę jaunimo veiklą šiems metams, su šypsenomis veiduose, užsidegusiomis meilės ir entuziazmo kibirkštėlėmis širdyse, iškeliavome iš Šumsko į savo  mieląsias Kalvarijas, kur mūsų laukė mylimas klebonas.

Riedėdami namų link ir pakeliui stebėdami stulbinančiai gražius vakarėjančio dangaus peizažus, atsiveriančius horizontus pajutome, kad, nors diena jau besibaigianti, seminaras jau baigėsi, bet mūsų kelias į šiuos metus dar tik PRASIDEDA...
 

aukštyn