į pirmą puslapį

Dienos skaitiniai

 

 

 
Įvykių archyvas atgal

Sekminės Vilniaus Kalvarijose 2011
Paskelbta: 2011-06-15 10:33:36

Sekmadienį iškilmėmis Vilniaus Kalvarijose baigėsi didieji Sekminių – Šventosios Dvasios atsiuntimo – atlaidai, trukę keturias dienas.

Daugybė Vilniaus ir jo apylinkių maldininkų Verkių kalneliais ėjo tradiciniu Kryžiaus kelio maršrutu, stabtelėdami 35-iose Kryžiaus kelio stotyse – prie koplytėlių ir vartų, prisimindami Kristaus kančios kelią.

Vilniaus Kalvarijos yra viena gražiausių ir labiausiai tikinčiųjų ir keliautojų lankomų sostinės vietovių. Miškingi Verkių apylinkių kalneliai, pervadinti Golgotos, Marijos, Siono ir Alyvų kalno vardais, upelis, priminęs per Jeruzalę tekantį Kedroną (Cedroną), idealiai tiko Kalvarijoms įkurti.

Pirmoji medinė bažnyčia bei koplyčios pastatytos iki 1669 m., tačiau yra liudijimų, kad jau per 1664 m. Didįjį penktadienį pats Vilniaus vyskupas vadovavęs procesijai iš Vilniaus į Verkius.


Nepriklausomybės metais atkurtos Vilniaus Kalvarijos nėra seniausios Lietuvoje – senesnės yra Žemaičių Kalvarijos, kurios ir sovietmečiu liko nesugriautos ir gausiai lankomos.

Vilniaus Kalvarijose 1963–1964 metais buvo išsprogdintos koplyčios, išskyrus kelias prie bažnyčios. Visos Kryžiaus kelio koplytėlės buvo atstatytos 2002 metais.

Vilniaus Kalvarijose Sekminės jau antrus metus švenčiamos keturias dienas – nuo ketvirtadienio iki sekmadienio, čia vyksta kunigų ir vienuolių, vaikų ir jaunimo dienų programa.

Dainiaus Tunkūno nuotraukos

Bernardinai.lt

aukštyn