į pirmą puslapį

Dienos skaitiniai

 

 

 
Įvykių archyvas atgal

Šeimų stovyklos atspindžiai
Paskelbta: 2013-09-02 13:51:32

Rugpjūčio 23, 24 ir 25 dienomis Utenos rajone, prie gražaus Giedrio ežero vyko mūsų parapijos šeimų stovykla.  10 šeimų su gausiu atžalų būriu - iš viso 38 dalyviai ir dar du smagūs savanoriai susitiko “Angelų pievoje” - Obelių parapijos klebono Saulius  Kalvaičio įsteigtame reabilitacijos centre.

Šeimų susitikimas buvo skirtas sustiprinti sutuoktinių tarpusavio ryšius, supratimą, paskatinti skirti daugiau dėmesio savo antrąjai pusei.

Glaustai dalinamės apie tai, kas vyko stovyklos metu.

Penktadienio vakare pradėję stovyklą kunigo Mareko aukotomis mišiomis, toliau tęsėme pažintiniu vakaru. Po jo kinomanai turėjo progos pasinerti į nekomercinių filmų gylius.

Šeštadienis prasidėjo bendra malda, toliau sekė Danutės ir Arnoldo patyriminiai eksperimentai, labai aiškiai parodę, kokie yra sutuoktiniai ir kiek daug vienas kitam duodame ir galime duoti. Po skanių pietų kalbėjomės apie S. Ir D. Eldredge “Meilės ir karo” knygos devintąjį skyrių - mažus kenkėjus, kurie graužia santuokos rūmą ir kaip su jais kovoti.

Vėliau sulaukėme svečių iš “Šeimos pedagogikos akademijos” - Jurgita ir Kipras Šimulynai mums skaitė paskaitą “Pradžioje buvo pokalbis” ir paskatino klausytojus susitarti dėl jau taip seniai bebuvusio pasimatymo. Vakare virto garas iš karštos pirties, akordeonas kėlė dainą virš ežero. Po to atkakliausi ir vėl nugrimzdo į kiną.

O šalia ( o kartais  - ir kryžmais ☺) šiai suaugusiųjų stovyklos dienotvarkei po plačią žalią pievą ir gaivų ežerą nardė būrys mūsų vaikų, kuriems vadovavo linksmi ir išradingi savanoriai Eglė ir Algirdas.

Sekmadienis buvo skirtas šventimui. Visus mūsų gražus būrys sugužėjo į netoliese esančių Daugailių Šv. Antano Paduviečio jaukią bažnytėlę mišių šventei. Po jų grįžome pas savo geruosius ir rūpestinguosius centro darbuotojus ir gyventojus, pietavome, dalinomės savo mintimis apie stovyklą bei galvojome pasiūlymus ateičiai. Pakylėti angelų sparnų keliavome į Vilnių.

Išvykome pilni puikių įspūdžių, įvairių minčių ir pasižadėjimų vienas kitam. Štai keleto dalyvių pasidalinimai apie stovyklą:

Nuostabu yra regėti išsipildantį Dievo planą. Jis sukūrė vyrą ir moterį, kad santuokoje suvestų juos į vieną vaisingą kūną. Tai darė iš neišmatuojamos meilės, kurią perdavė mums kaip Savo paveikslą. Net Angelų Pievą stumtelėjo arčiau mūsų, o mes pakvaišę klaidžiojom po ją užrištomis akimis. Mes visi pašaukti į Santuoką ir turime atsiliepti. Tai pats svarbiausias dalykas gyvenime. Visa kita bus pridėta.”

Šeimų stovykla buvo gera proga stabtelėti ir pamąstyti, pajusti, kad šalia yra ne vien partneris, su kuriuo gyveni ir sprendi buitinius reikalus, augini vaikus, bet ir žmogus, kuris mielas širdžiai, kurį mes kiekvienas kažkada pasirinkome būti visą gyvenimą kartu.

“Dalyvaudami šeimų stovykloje padovanojome nepakartojamą šventę vienas kitam. Ir savo vaikams taip pat.”

“Stovykla buvo puiki proga susitikti ir dalintis parapijos šeimoms, kurios turi skirtinga santuokinio gyvenimo patirtį - tiek ir kelerių metų, tiek ir kelių dešimtmečių. Priėjome bendros išvados - tvirtos šeimos pagrindas yra pilnas savitarpis sutuoktinių supratimas, kurį galime pasiekti skirdami laiką tik vienas kitam.”

 Po tokio susitikimo mūsų širdys pilnos meilės ir dėkingumo Dievui už patirtas malones. Ir dar troškimo, kad ir kiti galėtų pajusti stiprinančios bendrystės jausmą.

Todėl jau dabar mūsų šeimų grupelės galvose kirba mintys, kaip geriau pasiruošti kitų metų stovyklai. O taip pat ir labai aiškus supratimas - be jūsų visų pagalbos, vieni, to negalėsime padaryti. Todėl kviečiame visus, kurie  norėtų ir galėtų prisijungti prie iniciatyvos “Parapijos šeimų stovykla 2014” jau dabar rašyti mums adresu gyvybes-duona@googlegroups.com .

 Šeimų grupė "Gyvybės Duona"

 

aukštyn